Seřezávání trvalek

Na podzim sestřihneme trvalky vždy až k zemi, a to hlavně na rabatech. Zároveň mezi trsy nakypříme půdu – bez seříznutí bychom se mezi ně ani nedostali. Ve volných trvalkových partiích můžeme ponechat ty druhy, které i po odkvětu působí esteticky a oživují zahradu, přes zimu dosti holou. Jejich krása vynikne zejména s pokryvem jinovatky nebo sněhovým popraškem. Ovšem necháváme pouze takové druhy, u nichž nehrozí nebezpečí nežádoucího vysemenění. Dekorativně působí např. popelivka (Ligularia), rudbekie (Rudbeckia fulgida), máčka (Eryngium), rozchodník (Sedum telephium), funkie (Hosta sieboldiana). Také většinu okrasných trav sestříháváme až na jaře, protože i v zimě zůstávají ozdobné.
I stálezelené druhy, jako je např. štěničník (Iberis), občas zmladíme tím, že je po odkvětu seřízneme. Tím se u nich dosáhne kompaktnějšího vzrůstu, bohatějšího kvetení a zvýší se jejich životnost. Rostliny zmlazujeme každoročně nebo ob rok.

Okomentovat

Můžeš použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>