Opadavé listnáče

Opadavé listnáče jsou proti jehličnanům a stálezeleným listnáčům mnohem proměnlivější, protože se vyvíjejí v průběhu jednotlivých ročních období. Zajímavé barevné odstínění vzniká zejména na jaře v době rašení a na podzim, kdy listy vytvářejí celou škálu barev od světle žluté až po tmavočervenou. Kromě toho existují mezi opadavými listnáči různé pestrolisté formy, které nás potěší zajímavými barevnými efekty v průběhu celé vegetace. Barevný účinek listů bývá podtržen v krátkém období i nádhernou jejich květů a často i vůní.
Některé listnáče jsou i po opadání listů velmi efektní barevností kůry nebo celkovým habitem, utvářením větví a dalšími esteticky působícími detaily. Těchto rozmanitých tvarů rostlin je celá škála. Od mohutných stromů přes mnoho převislých, nících forem až po poléhavé nebo plazivé typy. Pro tyto své zajímavé vlastnosti, hlavně pro značnou proměnlivost během roku, se s opadavými listnáči setkáváme na zahradách častěji než s jehličnany. Jednotlivé druhy mají také značně rozdílné požadavky na stanoviště, takže pro každou polohu lze najít vhodné druhy.

Štítky:  

Okomentovat

Můžeš použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>