Partie specifického charakteru

Rozsáhlý sortiment trvalek poskytuje bohatý výběr i pro speciální partie naší zahrady. Vzor si bereme z přírody a snažíme se, aby výsadba působila co nejpřirozeněji.

Skupiny suchomilných rostlin. Pěkně uspořádaná výsadba těchto rostlin působí velmi exoticky. Podmínkou je však sucho, teplo a dostatek slunce. Využijeme tady také různé druhy okrasných travin.

Skalky a suché zídky. V moderních zahradách se skalky a různé osázené zídky staly téměř nepostradatelným okrasným prvkem. Využíváme do nich především plazivé a nižší druhy trvalek. Skalkami a zídkami řešíme v zahradách výškové rozdíly.

Ploché zákoutí se uplatní především na rovině, kde by uměle vytvořená skalka působila násilně. Převažují v něm nejnižší plazivé druhy, prostorově členěné několika málo středně vysokými trvalkami. Je to různě veliká, nepravidelná plocha, posázená většími či menšími skupinami plazivých trvalek, vzájemně sladěných tak, aby spolu barevně harmonovaly nejen květy, ale i olistění. Ozdobou a zároveň účelným zařízením jsou šlapáky z přírodního kamene nebo kamenné cestičky.

Okomentovat

Můžeš použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>